Hakkımızda

Tuğra Plastik Geri Dönüşüm

Hakkımızda

Faaliyetine 2014 yılında başlayan Tuğra Plastik Geri Dönüşüm ilk tesisini Oto Sanatkarlar sitesinde kurmuş olup; artan hammadde ihtiyacı sebebiyle tesis yatırımı ve çalışmalarını tamamladıktan sonra BARAKFAKİH OSB’de modern tesisimiz ile faaliyetlerine devam etmektedir. Toplam 4000 m2 alan üzerine kurulu geri dönüşüm tesisimiz, sahip olduğumuz lisanslar ve güçlü altyapısı ile atığın her noktasında öncü olarak faaliyet göstermektedir. Sektörün ihtiyacı olan birikime sahip olmakla yetinmeyip tedarikçileriyle birlikte kendisini sürekli geliştirmeye devam etmektedir.
Tuğra Plastik sektörün öncülerinden olarak vermiş olduğu kaliteli hizmetleri sayesinde geri dönüşüm faaliyetlerinin yer aldığı tesislerinde yılda 3.600 ton plastik atıktan, 1.500 ton tekstil atıktan elde edilen granül ikincil hammadde üretmektedir.
Toplamda 5.100 ton atığın geri kazanımı ile PE100 boru, PE63 Kangal boru, Koruge boru, Mandallı boru ve ek parçaları üretiminde kullanılmak üzere tüm plastik tarım ürünlerinde, pis su borusu, yağmur suyu ve atık su boruları üretiminde, otomotiv sektöründe araba yedek parçası üretiminde, plastik tank, plastik güğüm ve bunlara bağlı parçaların üretiminde, inşaat temel duvarlarında yalıtımı koruma amaçlı kabarcıklı koruma levha üretiminde ve buna benzer birçok sektöre hammadde alternatifi sunmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını her şeyin üzerinde tutan Tuğra Plastik; Ar- Ge çalışmaları, ürün çeşitliliği, uzman kadrosu sayesinde, hizmet kalitesini her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir.

Üretimin devamlılığı ve çeşitliliği sağlanırken insan yaşamının da korunması ve güvence altına alınması gerektiğinin bilince olup bu yüzden sahip olduğumuz kaynakları özenle kullanıyoruz. Ülkemize ve dünyamıza duyduğumuz sorumluluk gereği, çevre hassasiyeti prensibiyle hareket ediyor; insan sağlığına, doğaya ve doğada yaşayan her canlıya saygıyı öncelik biliyoruz.